ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΧΑΣΕΙ Ο ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 2-3 ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ

Κατάφερε να χάσει!!!!!!
Ο λόγος για τον πολυδιαφημισμένο από τα ΜΜΕ προπονητή του ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ  Ιώργο Πετράκη που κάποια στιγμ΄η πρέπει νά αναλάβει τις ευθύνες του για την πολύ κακή πορεία που κάνει η ομάδα και να θέσει την παραίτησή του στην διάθεση της διοίκησης.
Και σήμερα κατάφερε γιατί περί κατορθώματος πρόκειται να χάσει η ομάδα του ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ από τον ουραγό μέχρι σήμερα ΑΙΓΙΝΙΑΚΟ με 2-3 .

• ΟΙ άνθρωποι που έχουν στα χ΄έρια τους την διοίκηση της ομάδας πρέπει άμεσα να πάρουν δραστικές αποφάσεις και να πάρουν κεφάλια πριν είναι πολύ αργά.
  • Παίκτες τουρίστες δεν χωρούν στην ομάδα.
  • Ο κ. Πετράκης στην φιλοσοφία και στο παραμύθι παίρνει άριστα αλλά στην πράξη ΜΗΔΕΝ!!!!!!!

Οι φάσεις του αγώνα
9' Κόρνερ του Τοπαλίδη κεφαλιά του Λάσκαρη μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
17' ΓΚΟΛ: Ο Αρναρέλλης με πέναλτι ανοίγει το σκορ. Η παράβαση δόθηκε για παρατεταμένο κράτημα του Ζιούλη από τον Δούμτσιο (1-0).
26' ΓΚΟΛ: Ο Μαρκόφσκι ευστοχεί σε πέναλτι που δόθηκε για χέρι του Τεγούση σε δική του σέντρα (1-1).
28' ΓΚΟΛ: Από φάουλ του Αρναρέλλη και κόντρα στον Λάσκαρη η μπάλα φτάνει στον Καραγιάννη που με κοντινό σουτ κάνει το 2-1.
29' Δυνατό σουτ του Σελινιωτάκη άουτ.
31' Φάουλ του Τοπαλίδη από πλάγια θέση απέκρουσε ο Λαζαρίδη.
32' Κόρνερ του Τοπαλίδη η μπάλα πέρασε από τον Λάσκαρη και ο Παπαδόπουλος με σουτ την έστειλε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
45+1' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Προσκυνητόπουλου κεφαλιά του Παπαδόπουλου και 2-2.
50' Σέντρα Καραγιάννη κεφαλιά του Αρναρέλλη άουτ.
65' Φάουλ του Καραγιάννη έδιωξε δύσκολα ο Καραγκιόζης.
73' Σουτ του Αποστολόπουλου άουτ.
75' ΓΚΟΛ: Από ενέργεια του Παπαδόπουλου ο Πέριτς με πλασέ κάνει το 2-3.
81' Φάουλ του Καραγιάννη κεφαλιά του Ζιούλη μπλόκαρε ο Καραγκιόζης.
87' Γέμισμα του Ζιούλη κεφαλιά του Γκίνη σουτ του Καραγιάννη στο δοκάρι.
90+1' Σέντρα του Βρεττού κεφαλιά του Σελινιωτάκη μπλόκαρε ο Καραγκιόζης.
90+2' Σουτ του Προσκυνητόπουλου άουτ.
Διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης - Αντ. Δασκαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κολυτάς (ΕΠΣ Λασιθίου)
Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (7'), Στάνιτς (48'), Τεγούσης (57'), Προσκυνητόπουλος (64'), Σισέ (80'), Πετρούσης (85'), Πέριτς (90+5')

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Γκίνη, Σισέ, Ζιούλης, Καραγεώργης, Τεγούσης (83' Νικολούδης), Σελινιωτάκης, Αρναρέλλης (60' Μαλόνγκα), Καραγιάννης, Αποστολόπουλος (73' Βρεττός), Ρίσκι.
Αιγινιακός (Μιρσάντ Γιονούζ): Καραγκιόζης, Προσκυνητόπουλος, Τοπαλίδης, Πετρούσης, Στάνιτς, Λάσκαρης, Πολύζος, Μαρκόβσκι (76' Εππας), Παπαδόπουλος (89' Ζήσης), Δούμτσιος (63' Πέριτς), Πιαστόπουλος.