Τεράστια γκέλα τα Χανιά στην Πάτρα έχασαν αν και προηγήθηκαν από την Παναχαϊκή με 2-1

Τεράστια νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε η Παναχαϊκή που επικράτησε 2-1 των Χανίων στο γήπεδό της και έδειξε ότι δε θα καταθέσει εύκολα τα όπλα,σε αντίθεση με την  ομάδα των Χανίων που απομακρύνθηκε 6 βαθμούς από την κορυφή που βρίσκεται η Καλλιθέα την οποία υποδέχεται την επομένη αγωνιστική σε ένα παιχνίδι που αν δεν το κερδίσει η ομάδα των Χανίων  ελαχιστοποιείτις πιθανότητες για άνοδο στην superleague. Ο Μάναλης έβαλε μπροστά τα Χανιά στο 48′, ο Πατρινός με πλασέ κρέμασε τον Καλογεράκη για το 1-1 και ο Μπαρέ πέτυχε το γκολ της νίκης στο 87′,

Παναχαϊκή-Χανιά 2-1 (60′ Πατρινός, 87′ Μπαρέ – 48′ Μάναλης)

ΦΙΛΜ ΑΓΩΝΑ

6′ Σουτ του Μάναλη δεν ανησυχεί ο Κολοβούρης

9′ Σέντρα Σιλά, κεφαλιά του Κόλα, μπλόκαρε ο Κολοβούρης.

11′ ΔΟΚΑΡΙ: Τρομερό σουτ του Κόλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι και η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή, σύμφωνα με τον διαιτητή

16′ Σουτ του Μάναλη, άουτ!

17′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Τσορνομαζ για φάουλ στον Πέρεζ

18′ Κόρνερ που εκτέλεσε ο Ζέκοφ, έδιωξε ο Καλογεράκης, γυριστό ψαλίδι του Πέρεζ, άουτ.

20′ Σέντρα σουτ του Μασούρα, μπλοκάρει ο Καλογεράκης

22′ ΑΛΛΑΓΗ: Κατσούρρι αντί Νίκολιτς

31′ Σουτ του Κόλα, άουτ.

35′ Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή. ο Πατρινός έκλεψε από τον Μπάζιο, τετ α τετ, με το σώμα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των Χανίων!

37′ Μακρινό φάουλ του Ζέκοφ , κεφαλιά Πατρινός η μπάλα πέρασε άουτ

46′ ΔΙΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ: Σερβιλάκης και Μιούλερ αντί του Σιλά και Τσερνομάζ

48′ ΓΚΟΛ: Σουτ του Τσέλιου, η μπάλα φεύγει από τα χέρια του Κολοβούρη και ο Μάναλης με το ριμπάουντ ανοίγει το σκορ (0-1)

52′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Νίλι για φάουλ στον Προύντζο

54′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Ζέκοφ για μαρκάρισμα στον Τσέλιο

55′ Σουτ του Νίλι, μπλόκαρε ο Κολοβούρης.

59′ Νέα καλή στιγμή με τον Ζέκοφ, έδιωξε ο Καλογεράκης.

60′ ΓΚΚΚΟΟΟΟΟΟΛ: Σέντρα Μασούρα, ο Πατρινός πλασάρει για το 1-1 !

63′ Κεφαλιά του Μιούλερ, μπλόκαρε ο Κολοβούρης.

64′ ΔΙΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ: Τραορέ αντί Νάστου, Μπούνεν αντί Πέρεζ

71′ ΔΙΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ: Μανουσάκης και Μάνος αντί Ελευθεριάδη και Κόλα.

74′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Μπαρέ

78′ ΑΛΛΑΓΗ: Γαϊτανίδης αντί Ζέκοφ

81′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Κατσούρρι για χέρι

85′ ΔΙΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ: Χριστόπουλος και Πετράτος αντί των Πατρινού και Λιοφάγου

87′ ΓΚΟΟΟΟΛΛ: Κεφαλιά Ζαμόρα, στο οριζόντιο δοκάρι και ο Μπαρέ στα δίχτυα με προβολή το 2-1!!!!!

95′ ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ: Στον Κολοβούρη που συμπληρώνει 3 κάρτες.

Παναχαϊκή (Τάτσης): Κολοβούρης, Λιοφάγος (85′ Πετράτος), Καραγιάννης, Μπαρέτ, Νάστος (64′ Τραορέ), Ζαμόρα, Προύντζος, Πατρινός (85′ Χριστόπουλος), Μασούρας, Ζέκοφ (78′ Γαϊτανίδης), Πέρεζ (64′ Μπούνεν)

Χανιά (Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Νίκολιτς (22′ λ.τ. Κατσούρρι), Σιλά (46′ Σερβιλάκης), Τσορνομάζ (46′ Μιούλερ), Νίλι, Τσέλιος, Κόλα (71′ Μανουσάκης), Ελευθεριάδης (71′ Μάνος), Μάναλης.

Διαιτητής: Γιαννούκας (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Λιόντος (Ηπείρου), Θανασιάς (Ηπείρου)