ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΞΕ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ Ο ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ 1-1

Η Χανιώτικη ομάδα  κοίταξε κατάματα την ΑΕΚ, είχε εξαιρετική παρουσία και στο τέλος του αγώνα απέσπασε την ισοπαλία με 1-1.
Ξεκίνησε ορεξάτα στο παιχνίδι και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 2' και το 11' με τον Ρίσκι για το 1-0, έχοντας εξαιρετική εικόνα. Από την άλλη η ΑΕΚ δεν απείλησε αισθητά την εστία του Παπαδόπουλου αλλά "βρήκε" το γκολ σε αντεπίθεση στο 37' με τον Πόνσε, από οριακή θέση.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φάσεις δεν ήταν τόσες πολλές, αλλά η ομάδα των Χανίων πάλεψε μέχρι το τέλος το ματς και δικαιώθηκε στο 93' με τον Ρίσκι.
Οι φάσεις του αγώνα
2' Μεγάλη ευκαιρία με τον Ρίσκι να εκμεταλλεύεται λάθος στην αντίπαλη άμυνα και να πλασάρει, την μπάλα να βρίσκει στον Χουλτ και να καταλήγει κόρνερ. Από την εκτέλεση του Παπαχρήστου ο Σελινιωτάκης πήρε την κεφαλιά και ο Ζιούλης από κοντά σούταρε αλλά η μπάλα "σταμάτησε" στον Χουλτ.
11' Από μπαλιά του Τόλι η μπάλα περνάει από τον Τσιγκρίνσκι και ο Ρίσκι έχει μεγάλη ευκαιρία να σκοράρει αλλά πλασάρει άουτ.
15' Σέντρα του Παπαχρήστου σουτ του Σιμόν ο Τσιγκρίνσκι σταματάει την πορεία της μπάλας.
17' Σουτ του Κλωναρίδη από πλάγια θέση άουτ.
19' Κόρνερ του Γκάλο κεφαλιά του Πόνσε άουτ.
24' Μπαλιά του Αλεφ ατομική ενέργεια και σουτ του Μπογέ άουτ.
37' ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Κλωναρίδη στον Πόνσε, που από πλάγια πλασάρει για το 0-1.
44' Κόρνερ του Γκάλο η μπάλα έφτασε στον Κλωναρίδη, το σουτ του οποίου δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
51' Ατομική ενέργεια και σουτ του Βρεττού άουτ.
57' Σουτ του Κλωναρίδη κοντράρει στον Τόλι και καταλήγει κόρνερ.
84' Μεγάλη ευκαιρία από εκτέλεση κόρνερ, Σισέ και Ρίσκι, από κοντά δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.
90+3' ΓΚΟΛ: Φάουλ του Παπαχρήστου... σύγχυση στην άμυνα της ΑΕΚ και ο Ρίσκι από κοντά κάνει το 1-1.
Διαιτητής: Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί: Ακρίβος - Φωτόπουλος (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Κίτρινες κάρτες: Ζιούλης (55'), Μοράν (78'), Μπακάκης (86')
ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Τόλι (81' Τεγούσης), Σισέ, Ζιούλης, Παπαχρήστος, Γκίνη, Σελινιωτάκης, Σιμόν (68' Καραγιάννης), Βρεττός, Χαλκιαδάκης (62' Αρναρέλλης), Ρίσκι.
ΑΕΚ (Μαρίνος Ουζουνίδης): Τσιντώτας, Μπακάκης, Γκάλο (79' Γιαννιώτας), Τσιγκρίνσκι, Τσόσιτς, Χουλτ, Αλεφ, Μάνταλος, Κλωναρίδης (70' Μοράν), Μπογέ (46' Λιβάια), Πόνσε