ΚΑΤΙ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΒΑ ΣΤΟΝ ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟ ΠΑΛΙ ΕΧΑΣΕ ΜΕ 1-2 ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΟΛΟ

Για ένα ακόμη παιχνίδι η ομάδα του ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ έμεινε μακρυά από το θετικό αποτέλεσμα.
Αυτή τη φορά την ζημιά την έκανε η ομάδα του Βόλου που  άνοιξε το σκόρ 3ο λεπτό και να σημειώσουμε ότι η Χανιώτικη ομάδα και στον αγώνα με τον Εργοτέλη πάλι στα πρώτα λεπτά η  Χανιώτικη ομάδα είχε δεχθεί γκόλ.
Συνεπώς στήν ομάδα του μαέστρου Γιώργου Πετράκη κάτι δεν λειτουργεί σωστά .
Όταν στα πρώτα 20 λεπτά είσαι πίσω μέ 2 γκόλ πρέπει να είσαι ή Μπαρτσελόνα για να γυρίσεις τό παιχνίδι. Τώρα το να φιλοσοφούμε δεν φέρνει αποτέλεσμα.......... Και επειδή όλοι κρινόμαστε απο το αποτέλεσμα τεράστιο μερίδιο ευθύνης έχει ο μαέστρος και πρέπει να αναλάβει τις ευθύνες του.
Αναμένωμεν εξελίξεις........................

Οι φάσεις του αγώνα
3' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ουνγιαλίδη ο Δημόπουλος με σουτ το 0-1
5' Γύρισμα του Σιμόν ο Δημόπουλος διώχνει σωτήρια για την ομάδα του.
9' Κόρνερ του Πέντα κεφαλιά του Γκαλίτσιου παράλληλα από την εστία.
10' Διαμαρτυρίες για χέρι αμυνομένου εντός περιοχής έπειτα από προσπάθεια του Καραγιάννη.
11' Σέντρα-σουτ του Τόλι η μπάλα πάνω από την εστία.
12' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ντεντάκη ο Παπαδόπουλος έδιωξε προ του Μάντζη και ο Καμπαγέρο με ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 0-2
17' Μεγάλη ευκαιρία. Σουτ του Σιμόν απέκρουσε ο Καραγκιολίδης, προβολή του Αποστολόπουλου υπό την πίεση του Ουνγιαλίδη ο Καραγκιολίδης έδιωξε σε κόρνερ.
18' Σέντρα του Παπαχρήστου κεφαλιά του Σελινιωτάκη, γυριστό από τον Ζιούλη η μπάλα ψηλά άουτ.
21' Σουτ του Βρεττού η μπάλα βρήκε σε χέρι αμυνόμενου, ο διαιτητής άφησε το ματς να εξελιχθεί και το σουτ του Σιμόν κατέληξε άουτ.
23' Φάουλ του Σιμόν μπλόκαρε ο Καραγκιολίδης.
25' Φάουλ του Καραγιάννη ακυρώνεται γκολ του Σελινιωτάκη ως οφσάιντ.
33' Σέντρα του Βρεττού ο Καραγιάννης δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
35' ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Τόλι σουτ του Σιμόν και 1-2.
39' Σέντρα του Πέντα προβολή του Κότο ο Παπαδόπουλος αποκρούει σε κόρνερ.
51' Μεγάλη ευκαιρία. Σέντρα του Σελινιωτάκη ο Σιμόν μόνος του μες την περιοχή με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.
52' Νέα μεγάλη ευκαιρία. Σέντρα του Αποστολόπουλου ο Καραγιάννης βρίσκει την μπάλα και ο Βρεττός από κοντά με προβολή στέλνει την μπάλα άουτ.
62' Σουτ του Αποστολόπουλου απέκρουσε ο Καραγκιολίδης, στην εξέλιξη της φάσης σέντρα του Παπαχρήστου κεφαλιά του Σιμόν άουτ.
68' Ατομική ενέργεια του Καραγιάννη και σουτ η μπάλα λίγο έξω από την εστία.
74' Νέα μεγάλη ευκαιρία με Αρναρέλλη και Αποστολόπουλο να μην μπορούν να σκοράρουν και η μπάλα να καταλήγει κόρνερ.
79' Σέντρα του Παπαχρήστου κεφαλιά του Αποστολόπουλου μπλόκαρε ο Καραγκιολίδης.
Διαιτητής: Τζουμαλάκης (ΕΠΣ Σερρών)
Βοηθοί: Η. Παπαδόπουλος - Τοροσιάδης (ΕΠΣ Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
Κίτρινες κάρτες: Κότο (23'), Σελινιωτάκης (29'), Σισέ (36'), Καρρίκι (48'), Αποστολόπουλος (89'), Τόλι (90+3'), Δόρης (90+3')
ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Σισέ, Ζιούλης, Παπαχρήστος, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Σιμόν (89' Τεγούσης), Καραγιάννης (75' Μαλόνγκα), Βρεττός (56' Αρναρέλλης), Αποστολόπουλος.
Βόλος ΝΠΣ (Χουάν Φεράντο): Καραγκιολίδης, Ντεντάκης, Γκαλίτσιος, Δημόπουλος,  Ουνγιαλίδης (43' λ. τρ. Καρρίκι), Δόρης, Κότο (75' Φράγκος), Καμπαγέρο, Πέντα (46' Ηλιόπουλος), Πίτου Γκαρσία, Μάντζης.