3-7 Ο ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΝΙΔΙ ΔΥΑΛΥΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ

Επτά γκολ σημείωσε ο ΑΟΧ/Κισσαμικός στην έδρα της Ερμιονίδας, διαλύοντας την τοπική ομάδα με το ανεπανάληπτο σκορ 7-3!
Η ομάδα του Γιώργου Πετράκη παίρνει έτσι πανηγυρικά αν μη τι άλλο το εισιτήριο για τους ομίλους του Κυπέλλου Ελλάδας και μάλιστα, δείχνοντας ότι φέτος δεν είναι διατεθειμένη να κάνει πλάκα. Ουσιαστικά, η Ερμιονίδα… πλήρωσε το γεγονός ότι "τόλμησε" να ισοφαρίσει, αφού το 1-1 μετατράπηκε γρήγορα-γρήγορα σε… 1-4 για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό, ο οποίος ξεκινά έτσι ιδανικά τις υποχρεώσεις του για φέτος.
Εξαιρετικό ματς έκανε ο Αρναρέλλης, που σημείωσε χατ-τρικ, ενώ ακόμα το πρώτο του γκολ στην Ελλάδα σκόραρε ο Ρίσκι. Τα άλλα γκολ σημειώθηκαν από τους Γκίνη, Καντιμά και αυτογκόλ του Τζιέρη ύστερα από την προσπάθεια του Αποστολόπουλου.
Οι φάσεις του αγώνα
6' Από λάθος στην άμυνα παίρνει την μπάλα ο Τριμπόνιας και γυρίζει στον Σκαρτσίλα που από κοντά στέλνει την μπάλα με πλασέ άουτ.
11' ΓΚΟΛ: Εξαιρετική μπαλιά του Τεγούση, ο Αρναρέλλης "τσιμπάει" ιδανικά την μπάλα "κρεμώντας" τον Στεφανίδη (0-1).
12' Σουτ του Σιμόν η μπάλα κοντράρει σε αντίπαλο και καταλήγει κόρνερ.
15' Κόρνερ του Σιμόν κεφαλιά του Γκίνη άουτ.
21' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Σκαρτσίλα κεφαλιά του Πούτσι και 1-1.
30' Αρναρέλλης και Σιμόν συνδυάστηκαν ωραία, το σουτ του Σιμόν αποκρούει ο Στεφανίδης, στη συνέχεια το σουτ του Αρναρέλλη κοντράρει σε σώματα, ο Σιμόν κάνει το γυριστό σουτ, η μπάλα προσκρούει στο δοκάρι και στη συνέχεια το πλασέ του Αρναρέλλη φεύγει δίπλα από την εστία.
33' Φάουλ του Σιμόν άουτ.
36' Σουτ του Τόλι απέκρουσε σε κόρνερ ο Στεφανίδης.
37' ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Σιμόν, κεφαλιά του Καντιμά, νέα κεφαλιά του Φαζού, ο Ρίσκι με γυριστό σουτ κάνει το 1-2.
47' ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Σιμόν ωραίο σουτ του Καντιμά και 1-3.
53' Φάουλ του Σαμαρά κεφαλιά του Τζιέρη απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.
54' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Τόλι ωραίο σουτ στην κίνηση από τον Αρναρέλλη και 1-4.
57' Πάσα του Ρίσκι σουτ του Σιμόν άουτ.
59' ΓΚΟΛ: Αδράνεια στην άμυνα ο Τριμπόνιας με κοντινό πλασέ μειώνει σε 2-4.
73' ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Σάλιακα στον Σιμόν, που περνάει κάθετα στον Αποστολόπουλο που σουτάρει η μπάλα βρίσκει και στον Τζιέρη και καταλήγει στα δίχτυα (2-5).
79' ΓΚΟΛ: Ο Γκίνη με σουτ στέλνει την μπάλα πρώτα στο δεξί μετά στο αριστερό δοκάρι και στα δίχτυα (2-6).
87' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Αρναούτογλου "τακουνάκι" του Γκίνη και ιδανικό πλασέ του Αρναρέλλη για το 2-7.
90+3' ΓΚΟΛ: Εύστοχο πέναλτι του Μακρίδη για το 3-7. Η παράβαση δόθηκε σε ανατροπή του Τριμπόνια από τον Παπαδόπουλο.
Διαιτητής: Ανδριανός (ΕΠΣ Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου (ΕΠΣ Αχαΐας)-Καραλής (ΕΠΣ Ηλείας)
Κίτρινες κάρτες: Τεγούσης (40'), Ρίσκι (41'), Κορνελάτος (69'), Πούτσι (71'), Τριμπόνιας (74'), Καντιμά (90+2')
Ένωση Ερμιονίδας (Θανάσης Στάικος): Στεφανίδης, Κασαπίδης, Σαμαράς, Τζιέρης, Μπιμπισίδης, Κορνελάτος, Τριμπόνιας, Τρέσα (51' Γεωργακοπουλος), Σκαρτσίλας (80' Καλογιάννης), Πούτσι, Αρβανιτάκης (59' Μακρίδης).
ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Αρναούτογλου, Καντιμά, Γκίνη, Τεγούσης (67' Σάλιακας), Σιμόν (82' Βρεττός), Αρναρέλλης, Ρίσκι