ΝΙΚΗ ΤΙΤΛΟΥ!!!!!!!!!!!!! 2-1 ΤΑ ΧΑΝΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΘΕΑ

Η ομάδα των Χανίων 2-1 την Athens Kallithea στα κατάμεστα από κόσμο Περιβόλια για την 3η αγωνιστική των play-offs και ανέβηκε στην πρώτη της θέση της βαθμολογίας του Νοτίου ομίλου.

Στο πρώτο μέρος η ομάδα των Χανίων ήταν αέρμα οφθαλμών. Με ρυθμό, πίεση και ένταση στο παιχνίδι της έκλεισε τους φιλοξενούμενους στην περιοχή τους, δημιουργώντας σημαντικές ευκαιρίες.

Το σκορ άνοιξε στο 10′ ο Μάναλης, ενώ στο 31′ ο Κόλα έκανε το 2-0. Η ομάδα της Καλλιθέας πίεσε στο δεύτερο μέρος και βρήκε το γκόλ και την μείωση τρου σκόρ
με τον Λουκίνα στο 58′, αλλά από εκεί και πέρα διαχειρίστηκαν σωστά το ματς και έφτασαν στην υπερπολύτιμη νίκη, η οποία πανηγυρίστηκε έξαλλα στο φινάλε από παίκτες και φιλάθλους.

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα

2′ Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά όταν από το συρτή σέντρα του Σιλά ο Τσέλιος βρίσκει το χώρο για το σουτ από καλή θέση, με τον Κότσαρη να παραχωρεί εντυπωσιακά κόρνερ
3′ Νέα μεγάλη επέμβαση του Κότσαρη στην κεφαλιά του Μάναλη από το φάουλ του Νίλι!
3’ Κεφαλιά του Μαζουλουξή, καταλήγει άουτ
10’ Γκολ για τα Χανιά. Ο Νίλι βγάζει σέντρα ακριβείας, ο Μάναλης εντελώς μόνος μέσα στην περιοχή του Κότσαρη με κεφαλιά κάνει το 1-0!
31′ Καταπληκτική πάσα του Νίλι για τον Κόλα, ο οποίος κατεβάζει υπέροχα ανάμεσα σε δυο αμυντικούς περνάει τον Κότσαρη και με πλασέ γράφει το 2-0
45+2’ Ο Νίλι βγαίνει στην αντεπίθεση στρώνει στον επερχόμενο Κόλα που σουτάρει άουτ
58′ Σέντρα του Ουές από τα δεξιά, ο Λουκίνας με ανάποδο ψαλίδι μειώνει σε 2-1.
64′ Σουτ του Μάνου μέσα από την περιοχή μπλοκάρει ο Κότσαρης
73′ Σέντρα από τα δεξιά του Κυνηγόπουλου, ο Λουκίνας δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή, ενώ στην αντεπίθεση ο Μάναλης περνάει τους αμυντικούς αλλά το σουτ σταματάει στον Ουές
79′ Ο Μάνος γυρίζει στον Τσέλιο ο οποίος πλασάρει από καλή θέση, η μπάλα ελάχιστα άουτ
82′ Ο Μάνος γυρίζει στον Μάναλη στη μικρή περιοχή, αλλά την τελευταία στιγμή προλαβαίνουν οι αμυντικοί και διώχνουν
85′ Σέντρα από τα δεξιά, ο Λουκίνας κάνει η προβολή, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
85′ Ο Ουές μαρκάρει αντικανονικά τον Μάνο και δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα. Με δέκα οι φιλοξενούμενοι

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδ/νήσου)
Βοηθοί: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Μεϊντανάς (Αχαΐας)
4ος διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Κλέιμαν, Σιλά (75′ Παναγιώτου), Ματάους, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Νίλι (68′ Κατσούρρι), Τσέλιος (57’ Μιούλερ) , Ντίας (68′ Τσορνομάζ), Λεμονής, Κόλα (57’ Μάνος), Μάναλης
Athens Kallithea (Αλέκος Βοσνιάδης): Κότσαρης, Ρομαό, Τσιβελεκίδης, Ουές, Καινούργιος, Μουστακόπουλος (46′ Νταμιάν), Ματίγια, Ντιμίτριους (46′ Λουκίνας), Βασιλόγιαννης (74′ Τόρρες), Μουτίνιο (87′ Μανθάτης), Κυνηγόπουλος