Ισοπαλία 1 - 1 τα Χανιά στην Καλαμάτα

Aρκετά καλή εμφάνιση στην Καλαμάτα πραγματοποίησε η ομάδα των Χανίων στο ντέρμπυ με την τοπική ομάδα και θα μπορούσαμε να πούμε ότι αδικείται από την ισοπαλία αφού ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο εκτός από. το γκόλ της ισοφάρισης στο51΄ με τον συνήθη ύποπτο τον Μάναλη που ήταν και ο καλύτερος παίκτης των Χανίων έχασαν και άλλες ευκαιρίες για να πάρουν την νίκη.

Η Καλαμάτα είχε προηγηθεί στο τελευταίο λεπτό του 1ου ημιχρόνου με κοντινό πλασέ του Ρόβα.

Να σημεώσουμε ότι η Καλαμάτα από το 61΄ έπαιζε με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Μοζέρ με δεύτερη κίτρινη κάρτα

o φιλμ του αγώνα

6’ Σουτ από τον Μανουσάκη φεύγει άουτ
23′ Σουτ από τον Βασιλόγιαννη εκτός περιοχής, η μπάλα άουτ
31′ Σουτ του Καραγκούνη από το ύψος της περιοχής δίπλα από το δοκάρι του Καλογεράκη
45+1’ (1-0) Γκολ για την Καλαμάτα με τον Ρόβα. Ο Καλογεράκης απέκρουσε ασθενώς την κεφαλιά του Παπατόλιου και από κοντά ο Ρόβας άνοιξε το σκορ
51’ (1-1) Γκολ για τα Χανιά με τον Γιώργο Μάναλη. Ο επιθετικός της ομάδας μας κέρδισε την κόντρα με τον Μπαξεβάνο και με δεξί σουτ δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Ταΐρη “γράφοντας” το 1-1.
62′ Αποβολή για την Καλαμάτα. Δεύτερη κίτρινη στον Μοζέρ για φάουλ στον Τσέλιο.
67’ Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά. Σέντρα του Ρότσα με αποδέκτη τον Τσέλιο ο οποίος από πλεονεκτική θέση πλάσαρε άουτ.
83′ Νέα ευκαιρία με τον Τσέλιο ο οποίος βρήκε το χώρο μέσα στην περιοχή για το σουτ, αλλά το πλασέ του κόντραρε στον Μπαξεβάνο και κατέληξε κόρνερ

Καλαμάτα (Ίλτσο Γκεοργκιόσκι): Ταΐρης, Λιποράσε (75’Αρναρέλης), Μπαξεβάνος, Λουπάνο, Μοζέρ, Παπατόλιος, Καραγκούνης, Άλβες, Βασιλόγιαννης (85′ Μαρκόφσκι ), Πασάς (68’ Ασίγκμπα), Ρόβας (85’ Κωνσταντινόπουλος)

Χανιά (Σταύρος Λαμπράκης- Νίκος Μαναρώλης): Καλογεράκης, Κατσούρι (74’ Ιμεραλιλάι), Ρότσα, Σέχου, Μπάτζιος, Λεμονής, Καμαρά (74’ Μπουτσάκης), Τσέλιος, Μανουσάκης (66’ Μπουρσέλης), Κόλα (66’ Ιατρούδης), Μάναλης