Ισιπαλία 0-0 τα Χανιά στην Πάτρα με την Παναχαϊκή μπορούσαν και την νίκη

Iσόπαλία χωρίς  γκόλ έληξε το παιχνίδι που έγινε στην Πάτρα ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τα Χανιά που έγινε υπό το βλέμμα του νέου προπονητή των Χανίων Γιάννη Ταουσιάνη.

Η ομάδα της Πάτρας και στο 7΄κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Μπουρλάκη από τον Σερβιλάκη΄

Την εκτέλεση ανάλαβε ο Μυτίδης αλλά ο Μανώλης Καλογεράκης απέκρουσε και μάλιστα 2 φορές αφού μετά την απόκρουση του πέναλτι ο Μυτίδης πήρε  την μπάλα σούταρε ξανά αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας των Χανίων ήταν εκεί.

Στο 54’ η Παναχαϊκή έμεινε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Κωνσταντακόπουλου για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπουτσάκη. Ακολούθησαν στη συνέχεια για τα Χανιά τουλάχιστον τέσσερις πολύ καλές ευκαιρίες για να σκοράρουν το νικητήριο τέρμα χωρίς όμως να τα καταφέρουν.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
7’ Πέναλτι για την Παναχαϊκή σε ανατροπή του Μπουρλάκη από τον Σερβιλάκη. Στην εκτέλεση είναι ο Μυτίδης, αλλά ο Καλογεράκης του λέει όχι, αποκρούοντας τη μπάλα! Στην επαναφορά ο Μυτίδης σουτάρει ξανά και ο Καλογεράκης μπλοκάρει.
14’ Γύρισμα του Κωνσταντακόπουλου, ο Αλεξόπουλος σουτάρει και ο Καλογεράκης μπλοκάρει.
17’ Kόρνερ του Λινάρδου, προβολή του Αλεξόπουλου, o Κωνσταντακόπουλος πιάνει την κεφαλιά και ο Καλογεράκης μαζεύει.
21’ Ο Μπουρλάκης γυρίζει στον Λινάρδο, αυτός στον Τριμμάτη που σουτάρει ψηλά.
22′ Πρώτη πολύ μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά. Ο Κατσούρι αδειάζει τον Αλεξόπουλο, σουτάροντας με δυνατά αλλά ο Θεοδωράκης απομακρύνει.
23’ Δοκάρι για τα Χανιά. Μετά από σέντρα σουτ του Μπουρσέλη η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωράκη.
24′ Ο Σερβιλάκης εκτελεί απευθείας φάουλ ο Θεοδωράκης διώχνει σε κόρνερ.
41′ Αντεπίθεση για τα Χανιά με τον Μάναλη να πασάρει στον Μανουσάκη, που είναι ελεύθερος και με τον Θεοδωράκη εκτός θέσης, αλλά καθυστερεί και σουτάρει άουτ.
54’ Με 10 η Παναχαϊκή. Ο Κωνσταντακόπουλος αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπουτσάκη.
58’ Σπουδαία επέμβαση του Θεοδωράκη σε εξ επαφής δυνατό σουτ του Μανουσάκη μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπουρσέλη.
76’ Ο Μάναλης ελίσσεται, σουτάροντας από τα όρια της περιοχής με τη μπάλα να βρίσκει στον Λαρέα, κόρνερ.
84’ Σουτ του Λεμονή έξω από την περιοχή, άουτ.
87’ Γύρισμα του Σερβιλάκη, ο Μάναλης και ο Ιατρούδης δεν καταφέρνουν να νικήσουν εξ επαφής τον Θεοδωράκη.

Διαιτητής: Αλάμπεης Γιώργος (Αθηνών)
Βοηθοί: Τσολακίδης Λυκούργος (Αθηνών) – Νικολάου Χρήστος (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Ρηγόπουλος Γρηγόρης (Ηλείας)

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Θεοδωράκης, Τοπάλ (64′ Στεργίδης), Τριμμάτης, Τσακμάκης, Λαρέα, Κωνσταντακόπουλος, Μπουρλάκης (85′ Πε΄ταρ), Λινάρδος (85′ Χαντί), Αλεξόπουλος, Μυτίδης (54′ Ν. Καρακλάιτς), Τσιάρας

Χανιά (Μαναρώλης – Λαμπράκης): Καλογεράκης, Μπάτζιος, Σαρρής (90′ Σέχου), Σερβιλάκης, Κατσούρι (79′ Μαρτσάκης), Μπουτσάκης (70′ Ναζίμ), Λεμονής, Μπουρσέλης (79′ Ιατρούδης), Μανουσάκης, Κόλα (70′ Κοκκίνης), Μάναλης