“Όρθιος” ο ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 1-1 στο Αιγίνιο

ΠΑΕ ΑΟ ΧΑΝΙΑ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ

“Όρθιος” στο Αιγίνιο

Μπορεί να είχε σημαντικές απουσίες, να βρέθηκε πίσω στο σκορ και να είχε και κακή αντιμετώπιση από τη διαιτησία, αλλά ωστόσο η ομάδα μας “στάθηκε” όρθια στο Αιγίνιο, απέναντι στον Αιγινιακό (1-1), που καιγόταν για βαθμούς.
Στο πρώτο ημίχρονο η εστία του Παπαδόπουλου απειλήθηκε μόνο από στατικές φάσεις, ενώ η πιο κλασική ευκαιρία ήταν αυτή του Λέο στις καθυστερήσεις.
Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με γκολ του Πολύζου στο 53′ για τους γηπεδούχους, αλλά η συνέχεια άνηκε στην ομάδα μας, που έφτανε συχνά στην αντίπαλη περιοχή, ισοφάρισε στο 65′ με τον Μαρκοπουλιώτη και μπορούσε να πάρει και κάτι περισσότερο στη συνέχεια.
Οι φάσεις του αγώνα
12′ Φάουλ του Ζούρκου από πλάγια θέση ο Παπαδόπουλος απέκρουσε.
20′ Φάουλ του Ζούρκου από τα πλάγια άουτ.
27′ Ο Γιαζιτζόγλου εκτελεί φάουλ και ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει σταθερά.
36′ Πάσα του Λέο στον Χαλκιαδάκη που κάνει το σουτ και από το πόδι του Λιόλιου η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
37′ Πάσα του Ζούρκου σουτ του Σοφιάνη άουτ.
42′ Διαμαρτυρίες για υπόδειξη οφσάιντ στον Χαλκιαδάκη που έβγαινε απέναντι από τον Τόλιο.
45+1′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Λεμονή να πασάρει στον Λέο που πλασάρει και ο Τόλιος μπλοκάρει.
47′ Φάουλ του Ζούρκου η μπάλα πέρασε απ’ όλους και ο Γιαζιτζόγλου με γυριστό σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.
53′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Γιαζιτζόγλου κεφαλιά του Πολύζου η μπάλα στα δίχτυα (1-0).
60′ Σουτ του Λεμονή έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ ο Τόλιος.
61′ Κόρνερ του Σάλιακα, κεφαλιά του Λέο, νέα κεφαλιά από τον Γκίνη η μπάλα απομακρύνεται από τους
αμυντικούς.
65′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Σάλιακα η μπάλα περνάει απ’ όλους και ο Λέο τη γυρίζει στον Μαρκοπουλιώτη, που με προβολή τη στέλνει στα δίχτυα (1-1).
69′ Φάουλ του Ζούρκου άουτ.
73′ Ο Λέο αποφεύγει τον Τόλιο και κάνει γύρισμα προς τον Χαλκιαδάκη αλλά ο Λιόλιος απομάκρυνε
74′ Σουτ του Σάλιακα άουτ.
75′ Διαμαρτυρίες για χέρι εντός περιοχής του Βλάχου σε σέντρα του Ξύδα.
88′ Εν… ψυχρώ κλωτσιά του Πολύζου στον Χαλκιαδάκη, ο διαιτητής Τζουμαλάκης του δείχνει… μόνο κίτρινη.
89′ Φάουλ του Σάλιακα κεφαλιά του Ζιούλη μπλόκαρε ο Τόλιος.
Διαιτητής: Τζουμαλάκης (ΕΠΣ Σερρών)
Βοηθοί: Τίκας (ΕΠΣ Θεσπρωτίας)-Κρυώνας (ΕΠΣ Σερρών)
4ος διαιτητής: Πανυτσίδης (ΕΠΣ Κοζάνης)
Κίτρινες κάρτες: Λεμονής (27′), Πετρούσης (56′), Πολύζος (88′), Σοφιάνης (90+2′)
Αιγινιακός (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Προσκυνητόπουλος, Λιόλιος, Βλάχος, Γιαζιτζόγλου, Πετρούσης, Σοφιάνης, Ζούρκος (77′ Γκατσολάρι), Πολύζος, Τσολακίδης (82′ Ανδρικόπουλος), Τοπαλίδης (84′ Πέριτς).
ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Μαρκοπουλιώτης, Ζιούλης, Αρναούτογλου, Γκίνη, Λεμονής, Σάλιακας, Χαλκιαδάκης, Ξύδας (87′ Καραγεώργης), Λέο (90+3′ Βρεττός).