Nίκη απότην “άσπρη βούλα” ο AOX/KIΣΣΑΜΙΚΟΣ 1-0 ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΠΑΕ ΑΟ ΧΑΝΙΑ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ

Πολύτιμη νίκη για  ΤΟΝ ΑΟΧ/Κισσαμικος απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας με σκορ 1-0, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος Football League 2017-2018.
Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε στο 17′ με πέναλτι του Σάλιακα. Η ομάδα μας είχε ευκαιρίες προς το τέλος του αγώνα για να πετύχει δεύτερο γκολ.
Οι φάσεις του αγώνα1′ Σουτ του Σταματάκη άουτ.
6′ Μεγάλη ευκαιρία για το 1-0. Μπαλιά του Σερβιλάκη στον Χαλκιαδάκη, που απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο και πάσαρε στον Αποστολίδη, που από κοντά πλάσαρε, με τον Γκέκα να αποκρούει σε κόρνερ.
12′ Ο Τζέκος με πλάτη προς την εστία γυρίζει και σουτάρει, ο Λαζαρίδης μπλοκάρει σταθερά.
14′ Κόρνερ του Σταματάκη, κεφαλιά του Τζέκου, ο Μπούσδρας από κοντά με προβολή προσπάθησε να σκοράρει αλλά η μπάλα έφυγε προς τα πίσω.
16′ ΠΕΝΑΛΤΙ: Κόρνερ του Λέο, κεφαλιά του Σελινιωτάκη και χέρι από τον Σουντουρά, με τον κ. Αντιπαριώτη να καταλογίζει το πέναλτι.
17′ ΓΚΟΛ: Ο Σάλιακας εκτελεί εύστοχα το πέναλτι, ανοίγοντας το σκορ (1-0).
30′ Πάσα του Σουντουρά στον Μπιτέλη, το σουτ του οποίου φεύγει πολλά μέτρα δίπλα από την εστία.
68′ Από κόρνερ του Σταματάκη η μπάλα έφτασε στον Πλαβούκο, το σουτ του οποίου απομακρύνθηκε από τον Τόλι.
78′ Από βολέ του Λαζαρίδη ο Λέο έβαλε στην πλάτη του τον Μπούσδρα και μπήκε στην περιοχή αλλά ο Γκέκας απέκρουσε σε κόρνερ το σουτ του.
81′ Φάουλ του Σταματάκη στην εξωτερική πλευρά των διχτύων η μπάλα.
84′ Σέντρα του Λέο ο Λεμονής με “τακουνάκι” προσπάθησε να σκοράρει αλλά ο Γκέκας μπλόκαρε.
87′ Ο Λέο καθυστερεί να τελειώσει τη φάση και όταν σουτάρει κόβεται από τον Μπούσδρα.
Διαιτητής: Αντιπαριώτης (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Λυμπερόπουλος (ΕΠΣ Αθηνών)-Γαρεφαλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
Κίτρινες κάρτες: Καρίκι (20′), Σάλιακας (20′), Μπούσδρας (33′), Κωνσταντινόπουλος (61′), Τόλι (90′),
ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Τόλι, Παντελάκης, Ζιούλης, Σερβιλάκης, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Σάλιακας, Αποστολίδης (61′ Λεμονής), Χαλκιαδάκης (67′ Ξύδας), Λέο (88′ Νικόλτσης).
Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας, Καρίκι, Κωνσταντινόπουλος, Μπούσδρας, Θεοδωράκης, Μπιτέλης, Σουντουρά, Σταματάκης (90+3′ Ρουσσάκης), Τζέκος (69′ Κονέ), Πλαβούκος, Χαντζάρας (79′ Παπαευθυμίου).