Πολύ καλός ο ο ΑΟΧ/Κισσαμικός 1-1με τον Ολυμπιακό

Παρότι ο ΑΟΧ/Κισσαμικός παρατάχθηκε κόντρα στον Ολυμπιακό με αρκετούς δανεικούς από τον Ολυμπιακό, στάθηκε όρθιος απέναντι στους ερυθρόλευκους παίρνοντας ένα ιδιαίτερα τιμητικό αποτέλεσμα. Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο με γκολ του Τζούρτζεβιτς όμως ο ΑΟΧ/Κισσαμικός ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Αποστολίδη και έτσι η ομάδα των Χανίων αποχαιρετάει το κύπελλο έχοντας ψηλά το κεφάλι.
Οι φάσεις του αγώνα
3' Ευκαιρία για τον ΑΟΧ-Κισσαμικό με το σουτ του Βρεττού να καταλήγει άουτ.
8' Από προσπάθεια του Τζούρτζεβιτς ο επερχόμενος Μπεν έκανε το σουτ και ο Παπαδόπουλος απέκρουσε.
9' Από κόντρες σε σουτ των Τζούρτζεβιτς, Καρσελά ο Ανδρούτσος από κοντά πλασάρει άουτ.
13' Ο Καρσελά μπαίνει στην περιοχή ο Μεγαρίτης διώχνει κι από κόντρα στον παίκτη του Ολυμπιακού η μπάλα
καταλήγει άουτ.
24' Σουτ του Νικόλτση η μπάλα κόντραρε σε αμυνόμενο και ο Καπίνο μπλόκαρε.
29' ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μπεν κεφαλιά του Ζιλε ο Τζούρτζεβιτς με πλασέ κάνει το 0-1.
31' Πάσα του Νικόλταη σουτ του Αποστολίδη άουτ.
34' Σέντρα του Φιγκέιρας κεφαλιά του Τζούρτζεβιτς στο δοκάρι.
38' Ο Τόλι βρήκε χώρο για το σουτ αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.
52' Σουτ του Τζούρτζεβιτς στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
54' Σπουδαία ευκαιρία, φάουλ του Σερβιλάκη κεφαλιά του Παντελάκη η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι.
68' Σουτ του Ανδρούτσου άουτ.
68' ΓΚΟΛ: Εξαιρετική μπαλιά του Βρεττού ο Αποστολίδης "πατάει" περιοχή και με σουτ σκοράρει (1-1).
75' Σουτ του Μπεν απέκρουσε ο Παπαδόπουλος.
90+4' Σουτ του Τζούρτζεβιτς στο δοκάρι.
Διαιτητής: Σωτηριάδης (ΕΠΣ Λασιθίου)
Βοηθοί: Πάγκαλος (ΕΠΣ Λασιθίου)-Αϊναλής (ΕΠΣ Μακεδονίας)
4ος διαιτητής: Μπακογιάννης (ΕΠΣ Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Τόλι (20’), Καρσελά (23’), Παντελάκης (64'), Τασιούλης (77'),