Mε την βοήθεια του διαιτητή ο ΑΡΗΣ νίκησε με 1-0 τον ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ

Χειρύργος  θα μπορύσε να χαρακτηριστεί ο διαιτητής  Πανυτσίδης από την Κοζάνη αφού με τα αλλοπρόσαλλα σφυρίγματά του καταδίκασε τον ΑΟΧ/ΚΙΣΣΑΜΙΚΟ στην πρώτη του ήττα από τον ΑΡΗ στην Θεσσαλονίκη.
Όσες φορές προσπαθούσε η ομάδα από τα Χανιά να βγει μπροστά και να γίνει απειλητικός ανακάλυπτε φάουλ. Με αποκορύφωμα τη φάση του 68 ακύρωσε κανονικό γκόλ του Μαρκοπουλιώτη
Οι φάσεις του αγώνα
8' Σέντρα του Μπούρμπου, σουτ στην κίνηση του Πασά μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
12' Ο Ξύδας έφυγε ταχύτατα στην αντεπίθεση και πάσαρε στον Λέο, που έκανε την προσποίηση στον Δεληζήση και σούταρε για να αποκρούσει σε κόρνερ ο Καντιμοίρης.
17' Σουτ του Μπούρμπου η μπάλα ψηλά άουτ.
24' Σουτ του Παυλίδη άουτ.
24' Ο Σάλιακας βρίσκει χώρο για το σουτ αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά έξω από την εστία.
30' Ωραία προσπάθεια του Ξύδα και σουτ έξω από την περιοχή η μπάλα καταλήγει άουτ.
31' Σπουδαία προϋπόθεση για γκολ για τον ΑΟΧ/Κισσαμικό. Από μπαλιά του Σάλιακα και αδράνεια του Σόουζα ο Ξύδας έφυγε μόνος στην πλάτη της άμυνας αλλά ο αμυντικός του Άρη του έκλεισε το πεδίο και δεν τον άφησε να ολοκληρώσει την προσπάθειά του.
36' Σουτ του Ντούνη ψηλά άουτ η μπάλα.
40' Σουτ του Μπούρμπου λίγο έξω από την εστία η μπάλα.
41' Σουτ του Μπαργκάν μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
45+1' ΓΚΟΛ: Ο Μπαργκάν με εκτέλεση φάουλ παρά την εκτίναξη του Λαζαρίδη στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
48' Ο Παυλίδης "τραβάει" δύο παίκτες πάνω του και βγάζει στον Καπνίδη που μέσα στην περιοχή κάνει απανωτές προσποιήσεις και πλασάρει για να διώξει ο Λαζαρίδης.
49' Ο Μπαργκάν μέσα από την περιοχή θα κάνει το σουτ και ο Λαζαρίδης ξανά αποκρούει.
57' Από κόντρες η μπάλα έφτασε στον Μπαργκάν, το σουτ του οποίου έφυγε αρκετά εξω από την εστία.
58' Σπουδαία ευκαιρία για την ισοφάριση. Ο Αρναούτογλου κέρδισε τις κόντρες και πάσαρε στον ξεμαρκάριστο Λεμονή που μέσα από την περιοχή με σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.
64' Σουτ του Βρεττού μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Καντιμοίρης.
67' ΔΟΚΑΡΙ: Σέντρα του Αρναούτογλου, κεφαλιά του Λέο, σουτ την κίνηση του Ξύδα η μπάλα προσκρούει στο δοκάρι και περνάει παράλληλα από τη γραμμή του τέρματος.
68' Φάουλ του Σάλιακα ο Καντιμοίρης κάνει άστοχη έξοδο και ο Μαρκοπουλιώτης σκοράρει στη γραμμή με τον α' βοηθό Τζιαμπάση να σηκώνει τη σημαία για οφσάιντ.
73' Σέντρα του Κάσου κεφαλιά του Πασά άουτ.
76' Σε εκτέλεση φάουλ ο Τόλι συνεργάστηκε με τον Σάλιακα και έκανε το σουτ η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία.