3 στα 3 ο Γρανίτης 3-2 την ΕΘΚ στα καθιανά

Μέ  μαέστρο τον Μανώλη Κισσανάκη και εκτελεστή τον  νεαρό Σταμάτη  Κουμανδράκη που έβαλε τρία γκόλ σε ένα ημίχρονο ο Γρανίτης πέρασε και  από τα Καθιανά και έκανε το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα της β΄κατηγορίας Χανίων και οδηγεί την κούρσα

Ο Γρανίτης προηγήθηκε στο 3’ με κοντινό πλασέ του Κουμανδράκη, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0.
Η Ε.Θ.Κ. μείωσε στο 25’ μετά από εκτέλεση φάουλ του Λειβαδιτάκη και… αυτογκόλ του Παπαδόπουλου, ο οποίος έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Ο Λειβαδιτάκης "σέρβιρε" και το δεύτερο γκολ, καθώς πάλι με εκτέλεση φάουλ βρήκε τον Κούγκουλο, που ισοφάρισε με κοντινή κεφαλιά σε 2-2.
Το ημίχρονο έκλεισε με ακόμα ένα γκολ για τον Γρανίτη, με τον Κουμανδράκη να πετυχαίνει… γνήσιο χατ τρικ σε 45 λεπτά για το 3-2 των κιτρινόμαυρων που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Ο Κισσανάκης είχε δοκάρι για τον Γρανίτη στο 68’ μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια.
Ε.Θ.Κ. (Μιχάλης Κυριακίδης): Ανδρεαδάκης Κ., Σουλτάνος, Μουσουράκης, Ράπτης, Πακτίτης (30’ Βολακάκης), Κούγκουλος, Λειβαδιτάκης (70’ Κάϊας), Γκαγκάκης, Παπαδάκης, Γιαπιντζάκης, Γιαννόπουλος
Γρανίτης (Μάριος Σεργάκης): Ιωακιμίδης, Κουτουλάκης, Παπαδόπουλος, Μπομπολάκης, Κισσανάκης, Λόγκο, Μαυρεδάκης, Μιχελακάκης (60’ Μαραγκάκης), Λούπου (80’ Τάνεφ), Κουμανδράκης, Καστρινάκης