Άνετα ο Γρανίτης 4-0 τα Άπτερα στη Σούδα

Η ομάδα της Αγίας Μαρίνας δεν δυσκολεύτηκε καθόλου να κατακτήσει την νίκη απέναντι στην ομάδα των Απτέρων μέ το ευρύ4-0 και να ξεκινήσει με το δεξί στο πρωτάθλημα Β΄κατηγορίας Χανίων.
Ο Γρανίτης ήταν σαφώς ανώτερος σαν ομάδα και προηγήθηκε στο18΄με πολύ όμορφο γκόλ του Μαραγκάκη επειτα από σέντρα του Κισσανάκη τό 2-0 ήρθε στο 28΄ από τον Μαυρεδάκη με πλασέ μετά από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα και 10 λεπτά αργότερα ο Κ ισσανάκης με δυνατό σούτ έξω απο την οεριοχή έκανε το 3-0 το τελικό σκόρ διαμόρφωσε στο 48΄με πέναλτυ πάλι ο Κ ισσανάκης.Απο εκείνο το λεπτό και μετα αν και η ομάδα της Αγίας Μαρίνας κατέβασε στροφές ,έχασε πολλές ευκαιρίες γιά να διευρύνει περισσίτερο το σκόρ.